Mandarin Travel

Przewóz bagażu podręcznego

Od 6 listopada 2006, obowiązują nowe regulacje, dotyczące przewozu bagażu podręcznego na rejsach rozpoczynających się w Europie i dalszych połączeniach. Na pokład samolotu wolno zabierać płyny jedynie w ograniczonych ilościach.


Informujemy, że przewoźnik lotniczy ma prawo do ustalenia własnych ograniczeń dotyczących np. ilości lub wielkości przewożonego bagażu. W celu uzyskania szczegółowych informacji w tym zakresie należy skontaktować się z przewoźnikiem, z którym zawarli Państwo umowę przewozu.

Poniżej przedstawiamy kilka ogólnych uwag odnośnie zasad przewozu przedmiotów w transporcie lotniczym.

Płyny, żele i aerozole
Pasażerom zezwala się na przenoszenie płynów, żeli i aerozoli przez Punkt Kontroli Bezpieczeństwa z założeniem, że są one umieszczone w pojemnikach o objętości 100 ml/100 g lub mniejszych i wszystkie pojemniki mieszczą się w jednej, przezroczystej, zamykanej torebce plastikowej o objętości nie przekraczającej jednego litra. Przybliżone wymiary takiej torby to 22 cm x 15 cm. Jeden pasażer może przenieść jedną torebkę.
Dozwolone jest wnoszenie na pokład samolotów jedzenia dla niemowląt w tym: mleka w proszku, mleka płynnego, wody i soków owocowych w ilościach przeznaczonych do spożycia w trakcie podróży.
Uwaga: jeżeli pojemnik nie posiada fabrycznego oznaczenia pojemności, może być potraktowany jako przekraczający 100ml i nie dopuszczony do wniesienia na pokład statku powietrznego.

Leki
Leki w płynie możliwe są do transportu w bagażu kabinowym pod warunkiem, że są niezbędne dla pasażera podczas podróży. Operator kontroli bezpieczeństwa może prosić o potwierdzenie autentyczności danego lekarstwa. Ponadto nie muszą być umieszczane w plastikowej torebce. Pasażer podchodząc do kontroli bezpieczeństwa osobiście powiadamia funkcjonariuszy o ww. lekarstwach nie czekając na efekt kontroli.
W celu przyspieszenia procesu kontroli pasażerowie powinni przekazywać wszelkie płyny, żele i aerozole z bagażu kabinowego oddzielnie do kontroli bezpieczeństwa, np. umieszczając je w osobnym pojemniku podczas zbliżania się do urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania bagaży. Jeżeli jest to możliwe, pasażerowie powinni posiadać dokumentację odnośnie przyjmowanych leków (np. zaświadczenie od lekarza).

Żywność
Produkty w stanie stałym, takie jak czekolada, kanapki, warzywa i owoce są dozwolone w dowolnych ilościach (z zastrzeżeniem przepisów celnych). Żywność w płynie, taka jak jogurty, kremy, dżemy i galaretki, podlega ograniczeniom objętości pojemnika - 100 ml i pojemniki te muszą się mieścić w 1-litrowej plastikowej torebce.
Jeżeli planują Państwo zabrać wraz z żywnością przybory kuchenne, noże oraz wszelkie inne ostro zakończone przedmioty prosimy spakować do bagażu rejestrowanego.
Jeżeli podróżują Państwo do innego kraju, przed wyjazdem polecamy sprawdzić u linii lotniczych obowiązujące uregulowania w tym zakresie, jako że mogą w danych krajach istnieć inne ograniczenia, co może być istotne przy planowaniu podróży powrotnej.

Sprzęt elektroniczny oraz odzież wierzchnia
Zgodnie z unijnymi regulacjami z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego sprzęt elektroniczny (laptopy, kamery) oraz odzież wierzchnia muszą zostać skontrolowane jako oddzielna sztuka bagażu. W związku z tym, zbliżając się do punktu kontroli bezpieczeństwa prosimy o wyjęcie wszelkiej elektroniki z bagażu kabinowego i przekazanie jej oddzielnie do kontroli. Identycznie prosimy postąpić w przypadku posiadania na sobie odzieży wierzchniej (kurtki, płaszcza, marynarki).

Szczegółowe informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie Urzędu Lotnictw Cywilnego.
Na stronie tej odnajdziecie Państwo także listę przedmiotów dopuszczonych oraz zabronionych do przewozu w transporcie lotniczym.

Copyrights © 2017 Mandarin Travel | Realizacja CooLWeb | Polityka Cookies